Suomi Cup 6. Osakilpailu 26.9.2015 - Tampere


Miehet Vasen -70 kg

1. Linnanmäki Reijo, TKT-Nääsvääntö
2. Kaunisto Mikko, Vähäkyrön Kisa
3. Jakovlev Dmitrij, TKT-Nääsvääntö
4. Kormano Matti, Power Bull

Miehet Vasen -85 kg

1. Heinonen Ville, TKT-Nääsvääntö
2. Mäntymaa J-P, TKT-Nääsvääntö
3. Kormano Joni, Power Bull
4. Povilionis Kazys, TKT-Nääsvääntö
5. Eerola Niko, TKT-Nääsvääntö
6. Kaunisto Mikko, Vähäkyron Kisa
7. Salmi Antti, TKT-Nääsvääntö
8. Meijanen Marko, TKT-Nääsvääntö
9. Koivisto Herkko, TKT-Nääsvääntö
10. Mäkelä Tuomas, Power Bull
11. Kormano Matti, Power Bull
12. Halkosaari Lassi, Power Bull
13. Pentinmikko Sami, TKT-Nääsvääntö
14. Koskinen Tero, Jurvan Urheilijat
15. Jakovlev Dmitrij, TKT-Nääsvääntö






Miehet Vasen +100 kg

1. Torkko Jarno, Tapin Talli
2. Viikki Antero, TKT-Nääsvääntö



Naiset Vasen -65 kg

1. Ketola Erika, Jurvan Urheilijat
2. Eerola Satu, TKT-Nääsvääntö
3. Korpela Miia, Vähäkyrön Kisa

Naiset Vasen +65 kg

1. Hannukari Piritta, Raahen Käenvääntäjät
2. Limola Johanna, TKT-Nääsvääntö
3. Ketola Erika, Jurvan Urheilijat
4. Tuominen Krisse, TKT-Nääsvääntö
5. Eerola Satu, TKT-Nääsvääntö

















Miehet Oikea -70 kg

1. Jakovlev Dmitrij, TKT-Nääsvääntö
2. Kaunisto Mikko, Vähäkyrön Kisa
3. Linnanmäki Reijo, TKT-Nääsvääntö
4. Kormano Matti, Power Bull

Miehet Oikea -85 kg

1. Kormano Joni, Power Bull
2. Mäntymaa J-P, TKT-Nääsvääntö
3. Jakovlev Dmitrij, TKT-Nääsvääntö
4. Mäkelä Tuomas, Power Bull
5. Heinonen Ville, TKT-Nääsvääntö
6. Koivisto Herkko, TKT-Nääsvääntö
7. Povilionis Kazys, TKT-Nääsvääntö
8. Meijanen Marko, TKT-Nääsvääntö
9. Halkosaari Lassi, Power Bull
10. Koskinen Tero, Jurvan Urheilijat
11. Eerola Niko, TKT-Nääsvääntö
12. Salmi Antti, TKT-Nääsvääntö
13. Pentinmikko Sami, TKT-Nääsvääntö
14. Kaunisto Mikko, Vähäkyron Kisa
15. Kormano Matti, Power Bull

Miehet Oikea -100 kg

1. Torkko Jarno, Tapin Talli
2. Ylikoski Tero, Järvenpään Kädenvääntäjät

Miehet Oikea +100 kg

1. Viikki Antero, TKT-Nääsvääntö




Naiset Oikea -65 kg

1. Eerola Satu, TKT-Nääsvääntö
2. Ketola Erika, Jurvan Urheilijat
3. Korpela Miia, Vähäkyrön Kisa

Naiset Oikea +65 kg

1. Hannukari Piritta, Raahen Käenvääntäjät
2. Limola Johanna, TKT-Nääsvääntö
3. Ketola Erika, Jurvan Urheilijat
4. Tuominen Krisse, TKT-Nääsvääntö
5. Eerola Satu, TKT-Nääsvääntö



Noviisi miehet oikea -80 kg

1. Kenttälä Joona
2. Halkosaari Lassi
3. Pentinmikko Sami

Noviisi miehet oikea +80 kg

1. Kurkimäki Kristian
2. Viikki Antero
3. Kenttälä Joona