Suomi Cup 1. Osakilpailu 3.7.2010 - Kalajoki


Miehet Vasen -67 kg

1. Jussi-Pekka Mäntymaa (Ilmajoen Kisailijat)
2. Leif Ojala (Jurvan Kädenvääntäjät)
3. Juho Rinta (Ilmajoen Kisailijat)
4. Markku Vainio (Jurvan Kädenvääntäjät)

Miehet Vasen -82 kg

1. Pasi Kunnari (Dream Team Finland)
2. Joni Kormano (Ilmajoen Kisailijat)
3. Jussi-Pekka Mäntymaa (Ilmajoen Kisailijat)
4. J-P Lukkarila (Ols-ta)
5. Matti Savolainen
6. Daniel Lindvall (Vähäkyrö)
7. Eetu Väliaho (Keuruun Urheilijat)
8. Kimmo Ojala (Ilmajoen Kisailijat)

Miehet Vasen -97 kg

1. Tero Kivisaari (Raution Urheilijat)
2. Juha Salminen (TKT Nääsvääntö)
3. Jarmo Stoor (Olsta)
4. Tero Hyvönen (Olsta)

Miehet Vasen +97 kg

1. Juha Salminen (TKT Nääsvääntö)
2. Anssi Ainali (Raution Kisailijat)
3. Jarmo Stoor (Olsta)
4. Tero Oravasaari (TKT Nääsvääntö)
5. Tero Hyvönen (Olsta)



Naiset Vasen -65 kg

1. Erika Ketola (Jurvan Kädenvääntäjät)
2. Satu Hiltunen (Jurvan Kädenvääntäjät)
3. Siina Mutikainen (TKT Nääsvääntö)
4. Kati Pasanen (Raution Kisailijat)
5. Hanna Hänninen

Naiset Vasen +65 kg

1. Päivi Heininen (Jurvan Kädenvääntäjät)
2. Johanna Limola (TKT Nääsvääntö)
3. Katja Hietala



Miehet Oikea -67 kg

1. Jussi-Pekka Mäntymaa (Ilmajoen Kisailijat)
2. Leif Ojala (Jurvan Kädenvääntäjät)
3. Juho Rinta (Ilmajoen Kisailijat)
4. Markku Vainio (Jurvan Kädenvääntäjät)

Miehet Oikea -82 kg

1. Jussi-Pekka Mäntymaa (Ilmajoen Kisailijat)
2. Pasi Kunnari (Dream Team Finland)
3. Joni Kormano (Ilmajoen Kisailijat)
4. J-P Lukkarila (Ols-ta)
5. Kimmo Ojala (Ilmajoen Kisailijat)
6. Matti Savolainen
7. Eetu Väliaho (Keuruun Urheilijat)
8. Daniel Lindvall (Vähäkyrö)

Miehet Oikea -97 kg

1. Juha Salminen (TKT Nääsvääntö)
2. Tero Kivisaari (Raution Urheilijat)
3. Tero Hyvönen (Olsta)
4. Jarmo Stoor (Olsta)

Miehet Oikea +97 kg

1. Juha Salminen (TKT Nääsvääntö)
2. Tero Oravasaari (TKT Nääsvääntö)
3. Anssi Ainali (Raution Kisailijat)
4. Tero Hyvönen (Olsta)
5. Jarmo Stoor (Olsta)



Naiset Oikea -65 kg

1. Satu Hiltunen (Jurvan Kädenvääntäjät)
2. Erika Ketola (Jurvan Kädenvääntäjät)
3. Kati Pasanen (Raution Kisailijat)
4. Siina Mutikainen (TKT Nääsvääntö)
5. Hanna Hänninen

Naiset Oikea +65 kg

1. Päivi Heininen (Jurvan Kädenvääntäjät)
2. Johanna Limola (TKT Nääsvääntö)
3. Katja Hietala