Kädenväännön MM-Kilpailut 27.11-5.12.2005 Tokio, Japani


Täydelliset tulokset PDF-muodossa voit
imuroida oikealla olevista linkeistä.

Tarvitset Acrobat Readerin


Päivä 1. Juniorit ja Master
Päivä 2. Seniorit Vasen Käsi
Päivä 3. Seniorit Oikea Käsi


Miehet Vasen -50 kg

1. Tatsuro Nakupi (JPN)
2. Alexey Kolyeganov (RUS)
3. Kazua Hoshi (JPN)

Miehet Vasen -55 kg

1. Alexey Polyakov (RUS)
2. Dmytro Bezkorovainyi (UKR)
3. Mirzohid Sharapov (UZB)

Miehet Vasen -60 kg

1. Mehmed Jussupov (KAZ)
2. Shinya Takeuchi (JPN)
3. Tagri Magomedov (RUS)

9. Kim Uusitalo (FIN)
11. Janne Tammi (FIN)

Miehet Vasen -65 kg

1. Roman Tzindeliani (RUS)
2. Vladimir Mnatsakanyan (ARM)
3. Immanuel Ozyurek (TUR)

Miehet Vasen -70 kg

1. Nikolay Grigoriev (RUS)
2. Sergey Blokhin (RUS)
3. Devon Bair (USA)

6. Lasse Luukinen (FIN)
13. Matti Saaranluoma (FIN)


Miehet Vasen -75 kg

1. Alexander Bulenkov (RUS)
2. Sergey Pisarkov (RUS)
3. Lubomir Jagnesak (SVK)

13. Kristian Uusitalo (FIN)


Miehet Vasen -80 kg

1. Rustam Babaiev (UKR)
2. Yevgeniy Getalo (KAZ)
3. Alexandr Getalo (KAZ)

Miehet Vasen -85 kg

1. Matskevich Aleh (BLR)
2. Abdula Eldarov (RUS)
3. Stoian Golemanov (BUL)

8. Aki Tuiskula (FIN)

Miehet Vasen -90 kg

1. Sergiy Ivanov (UKR)
2. Maxim Maksimov (RUS)
3. Armen Chapukyan (ARM)

15. Tero Loukola (FIN)


Miehet Vasen -100 kg

1. Scott Fleming (USA)
2. Mike Bowling (USA)
3. Neil Pickup (GBR)

8. Sakari Suokko (FIN)

Miehet Vasen -110 kg

1. Farid Usmanov (UZB)
2. Andriy Pushkar (UKR)
3. Yoshinobu Kanai (JPN)

Miehet Vasen +110 kg

1. August Smisl (GER)
2. Ryan Espey (CAN)
3. Arman Karsybayev (KAZ)



Naiset Vasen -45 kg

1. Julia Volobueva (RUS)
2. Oda (JPN)
3. Miauki Fujiso (JPN)

Naiset Vasen -50 kg

1. Diana Albegova (RUS)
2. Yana Onishchenko (UKR)
3. Oxana Trikolich (RUS)

Naiset Vasen -55 kg

1. Olga Timukina (KAZ)
2. Tatiana Istomina (RUS)
3. Viktoriya Ilyushyna (UKR)

Naiset Vasen -60 kg

1. Natalya Skoryk (UKR)
2. Natalia Toreseeva (RUS)
3. Veronika Bonkova (BUL)

Naiset Vasen -65 kg

1. Daria Zeyfert (RUS)
2. Natalya Truskalova (UKR)
3. Natsuko Kamei (JPN)

6. Sari Siren (FIN)

Naiset Vasen -70 kg

1. Anzehela Enaldieva (RUS)
2. Sofia Akhmetgareeva (RUS)
3. Natalya Chikeyeva (KAZ)

Naiset Vasen -80 kg

1. Joyce King (CAN)
2. Tarja Tähtinen (FIN)
3. Alina Samotoy (RUS)

Naiset Vasen +80 kg

1. Liliya Khamidullina (RUS)
2. Jose Morneau (CAN)
3. Virginie Bouregois (CAN)



Master Miehet Vasen -70 kg

1. Gene Dunn (USA)
2. Tim Wrligley (CAN)
3. Naosuke Nakayama (JPN)

7. Antti Risku (FIN)

Master Miehet Vasen -80 kg

1. John Parton (USA)
2. Sylvio Bourque (CAN)
3. Davit Nersisyan (ARM)

Master Miehet Vasen -90 kg

1. Craig Mitchell (CAN)
2. Bill Collins (USA)
3. Bob Brown (USA)

Master Miehet Vasen -100 kg

1. Dan Fritsche (USA)
2. Mauro Callegaro (ITA)
3. Igor Shishko (UZB)

Master Miehet Vasen +100 kg

1. Erkle Gurchiani (GEO)
2. Vladimir Trofinov (RUS)
3. Hiromi Yoshida (JPN)



Master Naiset Vasen -60 kg

1. Judy Dodd (USA)
2. Enzhe Khamidullina (RUS)
3. Tatyana Omanova (RUS)

Master Naiset Vasen -70 kg

1. Wenda Orchard (CAN)
2. Zinaida Emilina (RUS)
3. Sari Siren (FIN)

Master Naiset Vasen -80 kg

1. Joyce King (CAN)
2. Brigitte Gagnon (CAN)
3. Hitomi Sugawa (JPN)

Master Naiset Vasen +80 kg

1. Elena Smirnova (UZB)
2. Shannon Storrs (USA)
3. Zinaida Kubasova (RUS)



Juniorit, Pojat Vasen -48 kg

1. Alexey Kolyeganov (RUS)
2. Yernaz Nurakhmetov (KAZ)

Juniorit, Pojat Vasen -48 kg

1. Ruslan Mukhtarov (UZB)
2. Arsen Chomaev (RUS)
3. Vladislav Porchulyan (RUS)

Juniorit, Pojat Vasen -57 kg

1. Rim Khamidullin (RUS)
2. Eduard Zaydullin (RUS)
3. Yernat Kizametdinov (KAZ)

6. Kim Uusitalo

Juniorit, Pojat Vasen -63 kg

1. Rusalin Khamidulin (RUS)
2. Dmitriy Iakovlev (RUS)
3. Michal Matas (SVK)

Juniorit, Pojat Vasen -70 kg

1. Artem Kotchian (RUS)
2. Petr Svoboda (CZE)
3. Seifulla Nurkualikhov (KAZ)

9. Matti Saaranluoma (FIN)

Juniorit, Pojat Vasen -78 kg

1. Alexandr Getalo (KAZ)
2. Lubomir Jagnesak (SVK)
3. Daniel Cutting (GBR)

Juniorit, Pojat Vasen +78 kg

1. Shamil Rabazanov (RUS)
2. Boris Gapchenko (KAZ)
3. Simeonipis (GRE)



Juniorit, Tytöt Vasen -45 kg

1. Alena Tkachuk (RUS)
2. Bella Batchaeva (RUS)

Juniorit, Tytöt Vasen -49 kg

1. Sarvinoz Tangatarova (UZB)
2. Ayumi Saito (JPN)

Juniorit, Tytöt Vasen -54 kg

1. Olga Timukina (KAZ)
2. Oxana Trikolich (RUS)
3. Walentyna Zaklicka (POL)

Juniorit, Tytöt Vasen -60 kg

1. Lucia Debnarova (SVK)
2. Felicia Rydstedt (SWE)
3. Malgorzata Ostrowska (POL)

Juniorit, Tytöt Vasen -67 kg

1. Andrea Drange (NOR)
2. Beata Dvorakova (CZE)


Juniorit, Tytöt Vasen +67 kg

1. Alina Samotoy (RUS)
2. Dawn Higson (GBR)
3. Gulbanu Berdeshova (KAZ)



Grand Master Miehet Vasen -75 kg

1. Dave Hicks (CAN)
2. Milt Christmas (USA)
3. Zee Bugaj (USA)

Grand Master Miehet Vasen -90 kg

1. Jaroslav Stusek (CZE)
2. Fred Roy (CAN)
3. Arne Thuen (NOR)

Grand Master Miehet Vasen +90 kg

1. Vladimir Trofimov (RUS)
2. Filikidis (GRE)
3. Peter Prokhorov (RUS)



Miehet Oikea -50 kg

1. Oda (JPN)
2. Miguel Atienzar (ESP)
3. Yernaz Nurakhmetov (KAZ)

Miehet Oikea -55 kg

1. Hideki Tsujimoto (JPN)
2. Murad Medzhidov (RUS)
3. Alexey Polyakov (RUS)

Miehet Oikea -60 kg

1. Vazgen Soghoyan (ARM)
2. Mehmed Jussupov (KAZ)
3. Aleks Pretsuashvili (GEO)

8. Janne Tammi (FIN)
11. Kim Uusitalo (FIN)

Miehet Oikea -65 kg

1. Roman Tzindeliani (RUS)
2. Vladimir Mnatsakanyan (ARM)
3. Immanuel Ozyurek (TUR)

Miehet Oikea -70 kg

1. Sergey Blokhin (RUS)
2. Nikolay Grigoriev (RUS)
3. Takushi Maetama (JPN)

6. Lasse Luukinen (FIN)
13. Antti Risku (FIN)


Miehet Oikea -75 kg

1. Alexander Bulenkov (RUS)
2. Sergey Pisarkov (RUS)
3. Lubomir Jagnesak (SVK)

10. Kristian Uusitalo (FIN)
14. Matti Saaranluoma (FIN)


Miehet Oikea -80 kg

1. Rustam Babaiev (UKR)
2. Pascal Girard (SUI)
3. Juan Ignacio Sanz (ESP)

Miehet Oikea -85 kg

1. Stoian Golemanov (BUL)
2. Steve Rau (USA)
3. Edmir Frroku (ITA)

8. Aki Tuiskula

Miehet Oikea -90 kg

1. Mykhaylo Rudakov (UKR)
2. Maxim Maksimov (RUS)
3. Farhod Khudayarov (UZB)

11. Tero Loukola (FIN)
12. Janne Antila (FIN)


Miehet Oikea -100 kg

1. Sakari Suokko (FIN)
2. Mike Bowling (USA)
3. Ihor Moiseyev (UKR)



Miehet Oikea -110 kg

1. Farid Usmanov (UZB)
2. Yoshinobu Kanai (JPN)
3. Andriy Pushkar (UKR)

Miehet Oikea +110 kg

1. August Smisl (GER)
2. Ryan Espey (CAN)
3. Peter Gazdarica (SVK)



Naiset Oikea -45 kg

1. Yuko Yamada (JPN)
2. Julia Volobueva (RUS)
3. Miauki Fujiso (JPN)

Naiset Oikea -50 kg

1. Diana Albegova (RUS)
2. Yana Onishchenko (UKR)
3. Oxana Trkolich (RUS)

Naiset Oikea -55 kg

1. Tatiana Istomina (RUS)
2. Irina Kartseva (RUS)
3. Yoku Asahi (JPN)

Naiset Oikea -60 kg

1. Natalya Skoryk (UKR)
2. Veronika Bonkova (BUL)
3. Felicia Rydstedt (SWE)

Naiset Oikea -65 kg

1. Natalya Truskalova (UKR)
2. Daria Zeyfert (RUS)
3. Tatyana Onanova (RUS)

4. Sari Siren (FIN)

Naiset Oikea -70 kg

1. Anzhela Enaldieva (RUS)
2. Sofia Akhmetgareeva (RUS)
3. Natalya Chikeyeva (KAZ)

Naiset Oikea -80 kg

1. Tarja Tähtinen (FIN)
2. Joyce King (CAN)
3. Camilla Kattstrom (GER)

Naiset Oikea +80 kg

1. Liliya Khamidullina (RUS)
2. Annarella Brevi (ITA)
3. Josee Morneau (CAN)



Master Miehet Oikea -70 kg

1. Gene Dunn (USA)
2. Tim Wrligley (CAN)
3. Dan Stroud (USA)

5. Antti Risku (FIN)

Master Miehet Oikea -80 kg

1. John Parton (USA)
2. Sylvio Bourque (CAN)
3. Vadym Krasov (UKR)

Master Miehet Oikea -90 kg

1. Bill Collins (USA)
2. Arne Thuen (NOR)
3. Meisei Yamamoto (JPN)

Master Miehet Oikea -100 kg

1. Mauro Callegaro (ITA)
2. Dan Fritsche (USA)
3. Gennady Makhotin (RUS)

Master Miehet Oikea +100 kg

1. Tim Bresman (USA)
2. Vladimir Trofimov (RUS)
3. Robert Baxter (USA)



Master Naiset Oikea -60 kg

1. Judy Dodd (USA)
2. Enzhe Khamidullina (RUS)
3. Tatyana Omanova (RUS)

Master Naiset Oikea -70 kg

1. Sari Siren (FIN)
2. Svetlana Tychinina (RUS)
3. Wenda Orchard (CAN)

Master Naiset Oikea -80 kg

1. Joyce King (CAN)
2. Hitomi Sugawa (JPN)
3. Brigitte Gagnon (CAN)

Master Naiset Oikea +80 kg

1. Zinaida Kubasova (RUS)
2. Shannon Storrs (USA)




Juniorit, Pojat Oikea -48 kg

1. Yernaz Nurakhmetov (KAZ)
2. Alexey Kolyeganov (RUS)

Juniorit, Pojat Oikea -52 kg

1. Arsen Chomaev (RUS)
2. Ruslan Mukhtarov (UZB)
3. Vladislav Porchulyan (RUS)

Juniorit, Pojat Oikea -57 kg

1. Denis Cherednichenko (RUS)
2. Yernat Kizametdinov (KAZ)
3. Hiroki Asano (JPN)

4. Kim Uusitalo (FIN)

Juniorit, Pojat Oikea -63 kg

1. Rusalin Khamidulin (RUS)
2. Michal Matas (SVK)
3. Dauren Kamalkhanov (KAZ)

Juniorit, Pojat Oikea -70 kg

1. Artem Kotchian (RUS)
2. Petr Svoboda (CZE)
3. Seifulla Nurkualikhov (KAZ)

7. Matti Saaranluoma (FIN)

Juniorit, Pojat Oikea -78 kg

1. Alexandr Getalo (KAZ)
2. Lubomir Jagnesak (SVK)
3. Rustam Kadirov (UZB)

Juniorit, Pojat Oikea +78 kg

1. Shamil Rabazanov (RUS)
2. Boris Gapchenko (KAZ)
3. Simeonipis (GRE)



Juniorit, Tytöt Oikea -45 kg

1. Alena Tkachuk (RUS)
2. Bella Batchaeva (RUS)

Juniorit, Tytöt Oikea -49 kg

1. Sarvinoz Tangatarova (UZB)
2. Ayumi Saito (JPN)

Juniorit, Tytöt Oikea -54 kg

1. Olga Timukina (KAZ)
2. Walentyna Zaklicka (POL)
3. Oxana Trikolich (RUS)

Juniorit, Tytöt Oikea -60 kg

1. Lucia Debnarova (SVK)
2. Malgorzata Ostrowska (POL)
3. Felicia Rydstedt (SWE)

Juniorit, Tytöt Oikea -67 kg

1. Beata Dvorakova (CZE)
2. Andrea Drange (NOR)
3. Dustie Fritsche (USA)

Juniorit, Tytöt Oikea +67 kg

1. Alina Samotoy (RUS)
2. Dawn Higson (GBR)
3. Gulbanu Berdeshova (KAZ)



Grand Master Miehet Oikea -75 kg

1. Dave Hicks (CAN)
2. Zee Bugaj (USA)
3. Milt Christmas (USA)

Grand Master Miehet Oikea -90 kg

1. Arne Thuen (NOR)
2. Fred Roy (CAN)
3. Hiroyuki Naka (JPN)

Grand Master Miehet Oikea +90 kg

1. Vladimir Trofimov (RUS)
2. Filikidis (GRE)
3. Peter Prokhorov (RUS)



Täydelliset tulokset voit imuroida seuraavista linkeistä:

Päivä 1. Juniorit ja Master
Päivä 2. Seniorit Vasen Käsi
Päivä 3. Seniorit Oikea Käsi

Tulokset PDF-muodossa. Tarvitset Acrobat Readerin