Häjy Power 29.1.2011, Jurva


Naiset Vasen -65 kg

1. Erika Ketola (JUR)
2. Satu Hiltunen (JUR)
3. Janina Ojala (JUR)

Naiset Vasen +65 kg

1. Johanna Limola (TKT)
2. Päivi Heininen (JUR)
3. Erika Ketola (JUR)
4. Janina Ojala (JUR)
5. Tanja Pitkänen (Skip)



Miehet Vasen -67 kg

1. Leif Ojala (JUR)
2. Kim Uusitalo (SUU)
3. Dmitrij Jakovlev (TKT)
4. Kristian Hirvimäki (JUR)
5. Matti Kormano (IK)
6. Teemu Ojala (JUR)

Miehet Vasen -77 kg

1. Olli Lintamo (VÄH)
2. Pasi Kunnari (DTF)
3. Lasse Luukinen (OlsTa)
4. Jussi-Pekka Mäntymaa (IK)
5. Timo Mikkola (DTF)
6. Ville Heinonen (TKT)
7. Joel Loukko (SUU)
8. Arto Tirronen (TKT)
9. Olli Salpakoski (TKT)
10. Kai Paakkanen (TKT)
11. Lauri Louhiluoto (JÄR)

Miehet Vasen -87 kg

1. Tomi Alho (JUR)
2. Jussi Koskinen (JÄR)
3. Pasi Kunnari (DTF)
4. Matti Saaranluoma (SUU)
5. J-P Lukkarila (OlsTa)
6. Janne Tammi (TKT)
7. Kai Paakkanen (TKT)
8. Heikki Loukko (SUU)
9. Matias Sangi (OlsTa)
10. Ville Heinonen (TKT)
11. Olli Salpakoski (TKT)
12. Arto Tirronen (TKT)
13. Lauri Louhiluoto (JÄR)
14. Mikko Yliverronen (RAU)



Miehet Vasen -97 kg

1. Marko Karppinen (JÄR)
2. Juha Salminen (TKT)
3. Tero Saarinen (IK)
4. Matti Pitkänen (Skip)
5. Toni Turunen (DTF)
6. Heikki Loukko (SUU)




Miehet Vasen +97 kg

1. Henri Hermola (DTF)
2. Marko Karppinen (JÄR)
3. Topi Juvonen (HAK)
4. Jukka Jyränen (HAK)
5. Vesa Lalli (VÄH)


























Naiset Oikea -65 kg

1. Satu Hiltunen (JUR)
2. Janina Ojala (JUR)
3. Erika Ketola (JUR)

Naiset Oikea +65 kg

1. Johanna Limola (TKT)
2. Päivi Heininen (JUR)
3. Tanja Pitkänen (Skip)
4. Satu Hiltunen (JUR)
5. Janina Ojala (JUR)



Miehet Oikea -67 kg

1. Kim Uusitalo (SUU)
2. Leif Ojala (JUR)
3. Kristian Hirvimäki (JUR)
4. Teemu Ojala (JUR)
5. Dmitrij Jakovlev (TKT)
6. Matti Kormano (IK)

Miehet Oikea -77 kg

1. Timo Mikkola (DTF)
2. Lasse Luukinen (OlsTa)
3. Jussi-Pekka Mäntymaa (IK)
4. Kai Paakkanen (TKT)
5. Ville Heinonen (TKT)
6. Pasi Kunnari (DTF)
7. Olli Lintamo (VÄH)
8. Joel Loukko (SUU)
9. Lauri Louhiluoto (JÄR)
10. Arto Tirronen (TKT)
11. Olli Salpakoski (TKT)

Miehet Oikea -87 kg

1. Jussi Koskinen (JÄR)
2. Pasi Kunnari (DTF)
3. Jussi-Pekka Mäntymaa (IK)
4. Janne Tammi (TKT)
5. Heikki Loukko (SUU)
6. Tomi Alho (JUR)
7. Tuomo Loppi (JUR)
8. J-P Lukkarila (OlsTa)
9. Joel Loukko (SUU)
10. Kai Paakkanen (TKT)
11. Ville Heinonen (TKT)
12. Arto Tirronen (TKT)
13. Mikko Yliverronen (RAU)
14. Matias Sangi (OlsTa)
15. Olli Salpakoski (TKT)
16. Lauri Louhiluoto (JÄR)

Miehet Oikea -97 kg

1. Juha Salminen (TKT)
2. Jukka Surakka (ANK)
3. Toni Turunen (DTF)
4. Matti Pitkänen (Skip)
5. Tero Saarinen (IK)
6. Marko Karppinen (JÄR)
7. Tero Ylikoski (JÄR)
8. Heikki Loukko (SUU)
9. Anssi Ainali (RAU)

Miehet Oikea +97 kg

1. Henri Hermola (DTF)
2. Vesa Lalli (VÄH)
3. Topi Juvonen (HAK)
4. Jukka Jyränen (HAK)
5. Marko Karppinen (JÄR)



AVOIN Oikea

1. Juha Salminen (TKT)
2. Ville Mutikainen (TKT)
3. Jussi Koskinen (JÄR)
4. Janne Tammi (TKT)
5. Jukka Jyränen (HAK)
6. Topi Juvonen (HAK)
7. Ville Heinonen (TKT)
8. Kristian Hirvimäki (JUR)
9. Tuomo Loppi (JUR)
10. Lauri Louhiluoto (JÄR)
11. Dmitrij Jakovlev (TKT)
12. Anssi Ainali (RAU)
13. Joel Loukko (SUU)
14. Jukka Surakka (ANK)
15. Jouko Sjöblom (JUR)
16. Kai Paakkanen (TKT)
17. Päivi Heininen (JUR)
18. Johanna Limola (TKT)



Seurojen lyhenteet:

ANK = Armwrestling North Karelia
DTF = Dream Team Finland
HAK = Helsingin Atleetti Klubi
IK = Ilmajoen Kisailijat
JUR = Jurvan Urheilijat
JÄR = Järvenpään Kädenvääntäjät
OlsTa = Oulunsalon Taisto
RAU = Raution Kisailijat
Skip = Skip Team
SUU = Suupohjan Kädenvääntäjät
TKT = TKT-Nääsvääntö
VÄH = Vähäkyrön Kisa