Golden Arm 21.2.2009 Ruotsi


Miehet Vasen -60 kg

1. Magnus Persson, Skövde
2. Dennis Hagert, Eskilstuna
3. Daniel Grubbström, Arvidsjaur
4. Tomas Eriksson, Stockholm
5-6. Sebastian Wahlgren, Eskilstuna
5-6. Mikael Engman, Eskilstuna

Miehet Vasen -65 kg

1. Roine Eklund, Flen
2. Frank Andersen, Norway
3. Simon Sjödin, Storuman
4. Juha Renkola, Finland
5-6. Lars Haugeby, Norway
5-6. Wim Swerts, Storuman

Miehet Vasen -70 kg

1. Stefan Norström, Stockholm
2. Freddy Gunnarsson, Skåne
3. Olli Lintamo, Finland
4. Topi Saaranluoma, Finland
5-6. Johan Angre, Norway
5-6. Peter Lundström, Skåne

Miehet Vasen -75 kg

1. Janis Amolins, Latvia
2. Edvard Wistedt, Stockholm
3. Stefan Kocon, Skåne
4. Torbjörn Andersson, Storuman
5-6. Esa Huikkola, Finland
5-6. Janne Tammi, Finland

Miehet Vasen -80 kg

1. Niklas Nannestad, Skåne
2. Daniel Åberg, Eskilstuna
3. Martin Zanger, Switzerland
4. Robin Hermansson, Göteborg
5-6. Kim Näsström, Storuman
5-6. Lasse Luukinen, Finland

Miehet Vasen -90 kg

1. Raimonds Antonovics, Latvia
2. Morgan Andersson, Göteborg
3. Anders Karlsson, Stockholm
4. Dursun Onder, Turkey
5-6. Jörgen Norlund, Enviken
5-6. Jimmy Wahlman, Gävle

Miehet Vasen -100 kg

1. Modris Stalgevics, Latvia
2. Jonas Hellström, Storuman
3. Christian Grusovin, Stockholm
4. Tommy Sönderland, Norway
5-6. Jimmy Cebula, Eskilstuna
5-6. Thomas Fältsjö, Dalarna

Miehet Vasen +100 kg

1. Christoph Ladu, Switzerland
2. P-O Svedberg, Strömsund
3. Ralf Johansson, Smedjebacken
4. Dick Ivars, Västerås
5-6. Anders Persson, Skövde
5-6. Erik Persson, Skåne



Naiset Vasen -55 kg:

1. Carolina Pettersson, Nora
2. Frida Öqvist, Arjeplog
3. Klara Bohlin-Thysell, Stockholm
4. Moniqa Wagner, Switzerland
5-6. Madde Mårtensson, Gävle
5-6. Anette Andersson, Flen

Naiset Vasen -65 kg:

1. Felicia Rydstedt, Flen
2. Sara Nyberg, Skövde
3. Fia Reisek, Storuman
4. Erika Andersson, Skåne
5-6. Mari Thysell, Stockholm
5-6. Ida Lundstedt, Stockholm

Naiset Vasen +65 kg:

1. Sarah Bäckman, Stockholm
2. Anne Melin, Finland
3. Elin Haag, Nora
4. Lovisa Wahlström, Skänninge
5-6. Anna Lundstedt, Stockholm
5-6. Cornelia Lundqvist, Skänninge




























































Miehet Oikea -60 kg

1. Magnus Persson, Skövde
2. Dennis Hagert, Eskilstuna
3. Daniel Grubbström, Arvidsjaur
4. Tomas Eriksson, Stockholm
5. Sebastian Wallgren, Eskilstuna


Miehet Oikea -65 kg

1. Roine Eklund, Flen
2. Simon Sjödin, Storuman
3. Juha Renhola, Finland
4. Frank Andersen, Norway
5. Wim Swerts, Storuman


Miehet Oikea -70 kg

1. Topi Saaranluoma, Finland
2. Freddy Gunnarsson, Skåne
3. Robin Lundgren, Skänninge
4. Daniel Augustsson, Skänninge
5-6. Geimali Hazer, Switzerland
5-6. Marco Andersson, Kisa

Miehet Oikea -75 kg

1. Janis Amolins, Latvia
2. Timo Mikkola, Finland
3. Martin Rissved, Enviken
4. Björn Lundström, Skåne
5-6. Janne Tammi, Finland
5-6. Niklas Jonsson, Gävle

Miehet Oikea -80 kg

1. Daniel Åberg, Eskilstuna
2. Niklas Nannestad, Skåne
3. Martin Zanger, Switzerland
4. Kim Näsström, Storuman
5-6. Lasse Luukinen, Finland
5-6. Mikael Stenqvist, Nora

Miehet Oikea -90 kg

1. Pascal Girard, Switzerland
2. Dursun Onder, Turkey
3. Anders Karlsson, Stockholm
4. Jimmy Wahlman, Gävle
5-6. Jörgen Norlund, Enviken
5-6. Juha Salminen, Finland

Miehet Oikea -100 kg

1. Thomas Fältsjö, Dalarna
2. Modris Stalgevics, Latvia
3. Tommy Sönderland, Norway
4. Jonas Rundström, Eskilstuna
5-6. Lennart Andersson, Skåne
5-6. Jimmy Cebula, Eskilstuna

Miehet Oikea +100 kg

1. Dick Ivars, Västerås
2. Ralf Johansson, Smedjebacken
3. Tommy Kokkare, Stockholm
4. P-O Svedberg, Strömsund
5-6. Anders Persson, Skövde
5-6. Erik Persson, Skåne



Naiset Oikea -55 kg:

1. Carolina Pettersson, Nora
2. Klara Bohlin-Thysell, Stockholm
3. Elina Persson, Skåne
4. Frida Öqvist, Arjeplog



Naiset Oikea -65 kg:

1. Malin Kleinsmith, Stockholm
2. Felicia Rydstedt, Flen
3. Fia Reisek, Storuman
4. Sara Nyberg, Skövde
5-6. Erika Andersson, Skåne
5-6. Marie Thysell, Stockholm

Naiset Oikea +65 kg:

1. Camilla Berg, Eskilstuna
2. Anne Melin, Finland
3. Sarah Bäckman, Stockholm
4. Louise Wahlström, Skänninge
5-6. Elin Haag, Nora
5-6. Anna Lundstedt, Stockholm



Noviisit, Miehet Oikea -65 kg:

1. Tim Olsson, Göteborg
2. Lars Haugeby, Norway
3. Sebastian Edoff, Skänninge
4. Nils-Hokom Winters, Norway
5-6. Remi Sönderland, Norway
5-6. Sebastian Wallgren, Eskilstuna

Noviisit, Miehet Oikea -75 kg:

1. Johnny Angre, Norway
2. Johan Karlsson, Flen
3. Tobjörn Eriksson, Jämtland
4. Jesper Löwendahl, Skänninge
5-6. Gustav Nordin, Enviken
5-6. Martin Björnlert, Västervik

Noviisit, Miehet Oikea -85 kg:

1. Henrik Sande, Norway
2. Robin Hermansson, Göteborg
3. Richard Gromholt, Norway
4. Kim Mikkelsen, Smedjebacken
5-6. Ott Sandro, Switerland
5-6. Johan Brundin, Göteborg

Noviisit, Miehet Oikea +85 kg:

1. Jonathan Jörgensen, Denmark
2. Niklas Andersson, Virsbo
3. Karl Backlund, Enviken
4. Anders Svensson, Stockholm
5-6. Tero Oravasaari, Finland
5-6. Jonas Andersson, Stockholm



Noviisit, Naiset Oikea -60 kg:

1. Jenny Östman, Skövde
2. Anette Andersson, Flen
3. Madde Mårtensson, Gävle
4. Angelica Nilsson, Skänninge
5-6. Ida Lundstedt, Stockholm
5-6. Åse Mattsson, Skänninge

Noviisit, Naiset Oikea +60 kg:

1. Rebecca Jonasson, Jämtland
2. Saga Eldfors, Nora
3. Nadja Wennergård, Smedjebacken
4. Tatjana Mikkelsen, Smedjebacken
5. Nina Younger, Stockholm