EM-Kilpailut 2.6-5.6.2010, Moskova, Venäjä

Miehet Vasen -55 kg

1. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR)
2. Chomaev, Arsen (RUS)
3. Komalov, Radik (RUS)
4. Petrosyan, Mekhak (ARM)
5. Syzonets, Andriy (UKR)
6. Cetinkaya, Mehmet (TUR)
7. Ivan, Daniel (ROU)
8. Barbelian, Paul (ROU)

Miehet Vasen -60 Kg

1. Gabrava, Vileni (GEO)
2. Ahpolov, Azamat (RUS)
3. Chagarov, Kazbek (RUS)
4. Piroyan, Arman (ARM)
5. Babakhanov, Sarkhan (AZE)
6. Gralak, Maciej (POL)
7. Zhokh, Oleh (UKR)
8. Sterev, Dimitar (BUL)
9. Onay, Mustafa (TUR)
10. Afanasik, Ivan (BLR)





Miehet Vasen -65 Kg

1. Kovalchuk, Alexander (RUS)
2. Serhat Arslan, Evren (TUR)
2. Ibrishev, Khaiser (UKR)
4. Akbarov, Vadim (AZE)
5. Gaydardjiev, Georgy (BUL)
6. Tychinh, Dzmitry (BLR)
7. Bobrovich, Valeantin (BLR)
8. Svoboda, Petr (CZE)
9. Harutyunyan, Hayk (ARM)
10. Khamidullin, Rim (RUS)
11. Gregoricka, Ivan (SVK)
12. Melnik, Sergiy (UKR)
13. Musial, Damian (POL)
14. Petrakuksas, Tadas (LTU)

Miehet Vasen -70 Kg

1. Mnatsakanyan, Vladimir (ARM)
2. Vojencak, Jan (SVK)
3. Valiev, Ramaz (RUS)
4. Ozyurek, Immanuel (TUR)
5. Bednarski, Bartlomiej (POL)
6. Delidzhakov, Hristo (BUL)
7. Abutidze, Aleks (GEO)
8. Borlakov, Murat (RUS)
9. Abramzhuk, Anatoly (BLR)
10. Podgorski, Mariusz (POL)
11. Chernyavsky, Oleg (UKR)
12. Movsisyan, Levon (ARM)
13. Trygub, Borys (UKR)
14. Rusakov, Aliaksndr (BLR)

Miehet Vasen -75 Kg

1. Filippov, Maxim (RUS)
2. Mehmet Boz, Fatih (TUR)
3. Seredich, Aliaksndr (BLR)
4. Togoev, Igor (RUS)
5. Fuad, Jafarov (AZE)
6. Tvaliashvili, Giorgi (GEO)
7. Terzi, Engin (TUR)
8. Groch, Dariusz (POL)
9. Zhygylii, Viacheslav (UKR)
10. Chayka, Valeriy (UKR)
11. Khamianov [X], Dzmitry (BLR)
12. Balabanov, Viktor (BUL)
13. Vanesyan, Samvel (ARM)
14. Sanders, Craig (UK)



Miehet Vasen -80 Kg

1. Mamedov, Timur (RUS)
2. Taynov, Artem (UKR)
3. Lengarov, Stefan (BUL)
4. Ismayilov, Sharif (AZE)
5. Asmonas, Mantas (LTU)
6. Dzhibilov, Ruslan (RUS)
7. Matskevich, Aleh (BLR)
8. Kasan, Peter (SVK)
9. Savenia, Dzeanis (BLR)
10. Rudnytskyy, Roman (UKR)
11. Vazehi, Shakhin (AZE)
12. Akdeniz, Adem (TUR)
13. Klein, Radek (CZE)
14. Voth, Alex (GER)


Miehet Vasen -85 Kg

1. Anfilofiev, Alexander (RUS)
2. Prudnyk, Ievgenii (UKR)
3. Dobrovic, Radoslav (SVK)
4. Kolesnichenko, Nikolay (RUS)
5. Malek, Radislav (SVK)
6. Babenok, Artsem (BLR)
7. Gamtenadze, Irakli (GEO)
8. Oleksandr, Tsvyetkov (UKR)
9. Basran, Tuncay (TUR)
10. Meyes, Toni (SUI)
11. Cirponis, Ainars (LAT)
12. Portianko, Ivan (BLR)

Miehet Vasen -90 Kg

1. Babyev, Ruslan (UKR)
2. Karyaev, Murat (RUS)
3. Golemanov, Stoyan (BUL)
4. Laban, Aliaksandr (BLR)
5. Harcarik, Gabriel (SVK)
6. Ozkilic, Ugur (TUR)
7. Sekinaev, Boris (RUS)
8. Khubiashvili, Gela (UKR)
9. Salminen, Juha (FIN)
10. Maharramov, Azar (AZE)
11. Spannagel, Dieter (GER)


Miehet Vasen -100 Kg

1. Kriulin, Evgeniy (RUS)
2. Shmyko, Dzmitry (BLR)
3. Tereshchuk, Maksym (UKR)
4. Antonovics, Raimonds (LAT)
5. Kachmazov, Slavik (RUS)
6. Rabtsav, Dzmitry (BLR)
7. Dautashvili, Vasili (GEO)
8. Kostadinov, Krasimir (BUL)
9. Dyevgut, Andriy (UKR)
10. Jyränen, Jukka (FIN)
11. Buehler, Urlich (SUI)
12. Sahakyan, Eduard (ARM)


Miehet Vasen -110 Kg

1. Kvikvinia, Genadi (GEO)
2. Nowak, Grzegorz (POL)
3. Tomsons, Normunds (LAT)
4. Osmanli, Ferid (TUR)
5. Tokarev, Sergiy (UKR)
6. Zankarhanov, Zelimhan (RUS)
7. Baychorov, Rasul (RUS)
8. Imanov, Joshgun (AZE)
9. Tanski, Tomasz (POL)
10. Tatarenko, Artsem (BLR)
11. Litovcev, Yevhen (UKR)




Miehet Vasen +110 Kg

1. Pushkar, Andriy (UKR)
2. Kodzasov, Sergey (RUS)
3. Khalikov, Nasir (RUS)
4. Kisov, Plamen (BUL)
5. Kirilenko, Dzmitry (BLR)
6. Michalicka, Juraj (SVK)
7. Puscasu, Ioan (ROM)
8. Skalski, Marcin (POL)
9. Mnatsakanyan, Tigran (ARM)
10. Tesarik, Dusan (CZE)
11. Glowacki, Slawomir (POL)





Naiset Vasen -50 Kg

1. Agadzhanjan, Veronica (RUS)
2. Urazgildeeva, Venera (RUS)
3. Yalcinkaya, Seval (TUR)
4. Goncharenko, Anastasiya (UKR)
5. Coskun, Deniz (TUR)
6. Shapavalava, Larisa (BLR)
7. Abromovich, Natalia (BLR)
8. Mielczarek, Malgorzata (POL)

Naiset Vasen -55 Kg

1. Ilyusyna, Viktoria (UKR)
2. Albegova, Diana (RUS)
3. Nyberg, Sarah (SWE)
4. Istomina, Tatyana (RUS)
5. Tykhonovych, Larysa (UKR)
6. Maroz, Volha (BLR)
7. Kazak, Ylia (BLR)
8. Majute, Monika (LTU)

Naiset Vasen -60 Kg

1. Debnarova, Lucia (SVK)
2. Larina, Ekaterina (RUS)
3. Donmez, Arzu (TUR)
4. Gabueva, Luisa (RUS)
5. Reisek, Fia (SWE)
6. Terpelova, Olga (UKR)
7. Zvyuginceva, Iryna (UKR)
8. Ostrowska, Malgorzata (POL)
9. Bolin Thysell, Klara (SWE)
10. Vojtkova, Lenka (CZE)
11. Karpenko, Aliaksandra (BLR)
12. Shibun, Marina (BLR)

Naiset Vasen -65 Kg

1. Backman, Sarah (SWE)
2. Gladkaja, Irina (RUS)
3. Andersson, Heidi (SWE)
4. Shitina, Alina (RUS)
5. Donmez, Elvan (TUR)
6. Masalskay, Alesia (BLR)
7. Andreuchuk, Aliaksandra (BLR)

Naiset Vasen -70 Kg

1. Makeeva, Irina (RUS)
2. Gagieva, Madina (RUS)
3. Golubeva, Alina (UKR)
4. Mochalova, Kateryna (UKR)
5. Laituri, Pirjo (SWE)

Naiset Vasen -80 Kg

1. Vaitkute, Egle (LTU)
2. Gabakova, Vicka (RUS)
3. Lvova, Anastasiya (RUS)
4. Ogren, Madelen (SWE)
5. Batmaz, Ayse (TUR)

Naiset Vasen +80 Kg

1. Gonul, Nurcihan (TUR)
2. Khamidullina, Liliya (RUS)
3. Cingule, Zanna (LAT)
4. Bulatova, Marina (RUS)



Miehet Masters Vasen -70 Kg

1. Averin, ARthur (RUS)
2. Medvedev, Olexandr (UKR)
3. Ceder, Ronny (SWE)
4. Bolotin, Genady (UKR)
5. Galiullin, Ravil (RUS)

Miehet Masters Vasen -80 Kg

1. Filippov, Andriy (UKR)
2. Simonenko, Michail (RUS)
3. Pochepetsky, Oleg (RUS)
4. Dzisiak, Vladyslav (UKR)
5. Mirzakuliyev, Javid (AZE)
6. Nersisyan, Davit (ARM)

Miehet Masters Vasen -90 Kg

1. Mosolov, Andrey, RUS)
2. Cirponis, Ainars (LAT)
3. Stepanenko, Sergey (RUS)
4. Paliskis, Romutis (LTU)
5. Stusek, Jaroslav (CZE)
6. Walesko, Wojciech (POL)
7. Danyuk, Genadiy (UKR)
8. Voronetskyy, IHOR (UKR)
9. Symeon, Efstathios (GRE)

Miehet Masters Vasen -100 Kg

1. Gurchiani, Erekle (GEO)
2. Kocak, Atile (TUR)
3. Zoloev, Mairbek (RUS)
4. Buehler, Urlich (SUI)
5. Nikulin, Andrey (RUS)
6. Mikelionis, Vydas (LTU)
7. Kuzmin, Sergiy (UKR)


Miehet Masters +100 Kg

1. Suhomlinov, Vyacheslav (RUS)
2. Chernushenko, Vitaliy (UKR)
3. Yavir, Serhiy (UKR)
4. Mishov, Andrey (RUS)
5. Mazurenko, Igor (POL)




Naiset Masters Vasen -60 Kg

1. Johansson, Ann (SWE)
2. Orehova, Olga (RUS)
3. Tsvetkova, Tatyana (RUS)

Naiset Masters Vasen -70 Kg

1. Laituri, Pirjo (SWE)
2. Odintseva, Lidiya (UKR)
3. Onanova, Tatyana (RUS)

Naiset Masters Vasen -80 kg

1. Chashkina, Lyudmila (RUS)
2. Borovinskaja, Larisa (RUS)

Naiset Masters Vasen +80 kg

1. Boldyreva, Rimma (RUS)



Miehet Grand Masters Vasen -75 Kg

1. Zaytsev, Victor (RUS)
2. Strelnikov, Nikolay (RUS)
3. Ibrahimov, Muslum (AZE)
4. Podgorski, Wieslaw (POL)
5. Iermolenko, Valentyn (UKR)

Miehet Grand Masters Vasen -90 Kg

1. Mamedov, Oktaj (RUS)
2. Stusek, Jaroslav (CZE)
3. Pozdnyakov, Alexander (RUS)

Miehet Grand Masters Vasen +90 Kg

1. Gurbanov, Minabadin (AZE)
2. Golovchenko, Valeriy (UKR)
3. Stepanov, Vladimir (RUS)
4. Prokhorov, Petr (RUS)
5. Gralak, Stanislaw (POL)
6. Krolik, Konstanty (POL)



Miehet Juniorit Vasen -50 Kg

1. Poljanskiy, Stepan (RUS)
2. Aghayev, Roman (UKR)
3. Trofimchuk, Vladislav (RUS)
4. Porozhniak, Denis (UKR)

Miehet Juniorit Vasen -55 Kg

1. Abajhanov, Inragim (RUS)
2. Mastanov, Ramik (RUS)
3. Kavalenka, Evgeniy (BLR)
4. Burya, Olexandr (UKR)
5. Adamyam, Ashot (ARM)
6. Syzonets, Andriy (UKR)

Miehet Juniorit Vasen -60 Kg

1. Spasjuk, Svjatoslav (RUS)
2. Doronin, Sergey (RUS)
3. Zhokh, Oleh (UKR)
4. Vydrenkov, Vladyslav (UKR)
5. Tsereteli, Nikolozi (Georgia)
6. Selman Firinci, Muharrem (TUR)
7. Saroyan, Razmik (ARM)
8. Sliwinski, Dominik (POL)

Miehet Juniorit Vasen -65 Kg

1. Akhpolov, Soslan (RUS)
2. Dzitiev, Hetag (RUS)
3. Lapshyn, Oleh (UKR)
4. Semercioglu, Azmi (TUR)
5. Nesterenko, Dzmitry (BLR)
6. Azizbeyli, Nadir (AZE)
7. Petrauksas, Tadas (LTU)
8. Musial, Damian (POL)


Miehet Juniorit Vasen -70 Kg

1. Abdullaev, Zalimhan (RUS)
2. Bjazrov, Valery (RUS)
3. Dimitrov, Plamen (BUL)
4. Mykytyshyn, Vasyliy (UKR)
5. Kashenia, Dzmitry (BLR)
6. Turkolmez, Ugur (TUR)
7. Tavartkiladze, Otar (GEO)
8. Klapec, Denis (POL)

Miehet Juniorit Vasen -80 Kg

1. Hasanov, Magomet (RUS)
2. Beridze, Vakhtang (GEO)
3. Demechenko, Oleksandr (UKR)
4. Klein, Radek (CZE)
5. Agnaev, Anzor (RUS)
6. Chornomaz, Volodymyr (UKR)
7. Kakabadze, Merab (GEO)
8. Dreiska, Ansis (LAT)
9. Carlsson, Johan (SWE)
10. Caglar Idiguk, Saban (TUR)

Miehet Juniorit Vasen +80 Kg

1. Gurbanov, Rustam (AZE)
2. Solyanyk, Serhiy (UKR)
3. Myronovych, Oleg (UKR)
4. Shevhenko, Alexander (RUS)
5. Ertem, Arif (TUR)
6. Kaloyan, Tymbev (BUL)
7. Kulov, Georgi (RUS)
8. Sutkaitis, Mindaugas (LTU)



Naiset Juniorit Vasen -45 Kg

1. Hariponchuk, Svitlana (UKR)
2. Pakshintseva, Elena (RUS)
3. Bugai, Diana (UKR)
4. Ljapkina, Ekaterina (RUS)
5. Sliwinska, Karolina (POL)

Naiset Juniorit Vasen -50 Kg

1. Dzhikaeva, Christina (RUS)
2. Goncharenko, Anastasiya (UKR)
3. Fomina, Christina (RUS)
4. Kiraz, Esra (TUR)
5. Lastovenko, Krystyna (UKR)
6. Szuster, Jolanta (POL)

Naiset Juniorit Vasen -55 Kg

1. Betrozova, Dzerassa (RUS)
2. Tsagolova, Karina (RUS)
3. Kwiatkowska, Natalia /POL)
4. Leskiviciute, Rasa (LTU)
5. Brykailo, Tetiana (UKR)
6. Bulash, Nadzegda (BLR)
7. Majute, Monika (LTU)


Naiset Juniorit Vasen -60 Kg

1. Kultjapkina, Elena (RUS)
2. Lagkueva, Diana (RUS)
3. Bolin Thysell, Klara (SWE)
4. Gunacti, Sevim (TUR)
5. Terpelova, Olga (UKR)
6. Kovalek, Viktoria (BLR)
7. Ziarkiewicz, Patrycja (POL)

Naiset Juniorit Vasen -70 Kg

1. Miromanova, Alena (RUS)
2. Kabisova, Diana (RUS)
3. Jonkute, Julita (LTU)
4. Aksoy, Seyma (TUR)

Naiset Juniorit Vasen +70 Kg

1. Fedoseyeva, Valentine (RUS)
2. Chernova, Natalia (RUS)
3. Cebeci, Zeynep (TUR)



Miehet Liikuntarajoitteiset
Vasen -60 Kg


1. Vyatkin, Sergey (RUS)
2. Magamedov, Tagir (RUS)
3. Yildiz, Emre (TUR)
4. Kaya, Mehmet (TUR)
5. Gralak, Maciej (POL)
6. Sterev, Dimitar (BUL)

Miehet Liikuntarajoitteiset
Vasen -75 Kg


1. Bratchenia, Viktor (BLR)
2. Nurudinov, Omar (RUS)
3. Aleshkin, Vadim (RUS)
4. Kuropata, Sergiy (UKR)
5. Laptseu, Aliakse (BLR)
6. Seven, Gokhan (TUR)
7. Salpakoski, Olli (FIN)
8. Peychev, Marin (BUL)


Miehet Liikuntarajoitteiset
Vasen -90 Kg


1. Kruglikov, Roman (RUS)
2. Mamedov, Ruslan (RUS)
3. Urhun, Yasin (TUR)
4. Poroshyn, Oleksandr (UKR)
5. Pysmak, Artem (UKR)
6. Yadin, Omer (TUR)

Miehet Liikuntarajoitteiset
Vasen +90 Kg


1. Jusupaliev, Jusup (RUS)
2. Mylenkyy, Oleksander (UKR)
3. Kravchun, Oleksandr (UKR)
4. Sheshin, Alexander (RUS)
5. Krolik, Konstanty (POL)
6. Ayce, Surekyya (TUR)





Naiset Liikuntarajoitteiset
Vasen -60 Kg


1. Januto, Natalia (RUS)
2. Uzulmez, MAcide (TUR)
3. Gaynullina, Liliya (RUS)
4. Avtuchovi, Simona (LTU)

Naiset Liikuntarajoitteiset
Vasen +60 Kg


1. Bunina, Olga (RUS)
2. Saltan, F.Eda (TUR)
3. Vjazmitina, Tatyana (RUS)



Miehet Oikea -55 kg

1. Chomaev, Arsen (RUS)
2. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR)
3. Kappushev, Rustam (RUS)
4. Syzonets, Andriy (UKR)
5. Harutyunyan, Vahram (ARM)
6. Ivan, Daniel (ROU)
7. Cetinkaya, Mehmet (TUR)


Miehet Oikea -60 Kg

1. Ali Uzul, Mehmet (TUR)
2. Ahpolov, Azamat (RUS)
3. Gregoricka, Ivan (SVK)
4. Piroyan, Arman (ARM)
5. Onay, Mustafa (TUR)
6. Barbelian, Paul (ROM)
7. Sliwinski, Dominik (POL)
8. Afanasik, Ivan (BLR)
9. Babakhanov, Sarkhan (AZE)
10. Gabrava, Vileni (GEO)
11. Ghilinskiy, Artsem (BLR)
12. Chagarov, Kazbek (RUS)
13. Gralak, Maciej (POL)
14. Sterev, Dimitar (BUL)

Miehet Oikea -65 Kg

1. Kovalchuk, Alexander (RUS)
2. Gaydardjiev, Georgy (BUL)
2. Akbarov, Vadim (AZE)
4. Svoboda, Petr (CZE)
5. Serhat Arslan, Evren (TUR)
6. Ibrishev, Khaiser (UKR)
7. Melnik, Sergiy (UKR)
8. Bobrovich, Valeantin (BLR)
9. Dzitiev, Hetag (RUS)
10. Harutyunyan, Hayk (ARM)
11. Tychinh, Dzmitry (BLR)




Miehet Oikea -70 Kg

1. Valiev, Ramaz (RUS)
2. Hubaev, Georgi (RUS)
3. Delidzhakov, Hristo (BUL)
4. Skydan, Vadym (UKR)
5. Vojencak, Jan (SVK)
6. Podgorski, Mariusz (POL)
7. Mnatsakanyan, Vladimir (ARM)
8. Abutidze, Aleks (GEO)
9. Rusakov, Aliaksndr (BLR)
10. Bednarski, Bartlomiej (POL)
11. Chernyavsky, Oleg (UKR)
12. Movsisyan, Levon (ARM)
13. Abramzhuk, Anatoly (BLR)
14. Gorelashvili, Yigal (ISR)

Miehet Oikea -75 Kg

1. Zoloev, Hadzhimurat (RUS)
2. Gashevski, Cvetan (BUL)
3. Mehmet Boz, Fatih (TUR)
4. Balabanov, Viktor (BUL)
5. Sanders, Craig (UK)
6. Fuad, JAfarov (AZE)
7. Togoev, Igor (RUS)
8. Terzi, Engin (TUR)
9. Khamianov [X], Dzmitry (BEL)
10. Chayka, Valeriy (UKR)
11. Tvaliashvili, Giorgi (GEO)
12. Musayelian, Mger (UKR)
13. Seredich, Aliaksndr (BLR)
14. Pilipenko, Ivan (GER)
15. Groch, Dariusz (POL)
16. Vanesyan, Samvel (ARM)

Miehet Oikea -80 Kg

1. Mamedov, Timur (RUS)
2. Chersky, Maxim (RUS)
3. Asmonas, Mantas (LTU)
4. Lukyanchuk, Ivan (UKR)
5. Matskevich, Aleh (BLR)
6. Kasan, Peter (SVK)
7. Savenia, Dzeanis (BLR)
8. Girard, Pascal (SUI)
9. Voth, Alex (GER)
10. Taynov, Artem (UKR)
11. Lengarov, Stefan (BUL)
12. Vazehi, Shakhin (AZE)
13. Ismayilov, Sharif (AZE)
14. Klein, Radek (CZE)
15. Akdeniz, Adem (TUR)

Miehet Oikea -85 Kg

1. Babaiev, Rustam (UKR)
2. Prudnyk, Ievgenii (UKR)
3. Germanus, Jan (SVK)
4. Kotchian, Artem (RUS)
5. Basran, Tuncay (TUR)
6. Gamtenadze, Irakli (GEO)
7. Semeg, Ivan (BLR)
8. Tsahilov, Tajmuraz (RUS)
9. Dobrovic, Radoslav (SVK)
10. Meyes, Toni (SUI)
11. Portianko, Ivan (BLR)


Miehet Oikea -90 Kg

1. Hadaev, Chermen (RUS)
2. Babyev, Ruslan (UKR)
3. Sekinaev, Boris (RUS)
4. Golemanov, Stoyan (BUL)
5. Harcarik, Gabriel (SVK)
6. Ozkilic, Ugur (TUR)
7. Salminen, Juha (FIN)
8. Stasyuk, Sergiy (UKR)
9. Spannagel, Dieter (GER)
10. Sypniewski, Tomasz (POL)
11. Malek, Radislav (SVK)
12. Maharramov, Azar (AZE)

Miehet Oikea -100 Kg

1. Kostadinov, Krasimir (BUL)
2. Dautashvili, Vasili (GEO)
3. Rudakov, Mykhaylo (UKR)
4. Rabtsav, Dzmitry (BLR)
5. Bakhtiyarov, Zurab (AZE)
6. Kachmazov, Slavik (RUS)
7. Kriulin, Evgeniy (RUS)
8. Antonovics, Raimonds (LAT)
9. Sahakyan, Eduard (ARM)
10. Tereshchuk, Maksym (UKR)
11. Jyränen, Jukka (FIN)
12. Buehler, Urlich (SUI)
13. Kocak, Atile (TUR)

Miehet Oikea -110 Kg

1. Tokarev, Sergiy (UKR)
2. Osmanli, Ferid (TUR)
3. Matjushenko, Ivan (RUS)
4. Nowak, Grzegorz (POL)
5. Tomsons, Normunds (LAT)
6. Kvikvinia, Genadi (GEO)
7. Tatarenko, Artsem (BLR)
8. Baychorov, Rasul (RUS)
9. Tanski, Tomasz (POL)
10. Imanov, Joshgun (AZE)
11. Litovcev, Yevhen (UKR)
12. Mikelonis, Vidas (LAT)
13. Masic, Sebastian (CRO)
14. Mindaugas, Suskaitis (LTU)

Miehet Oikea +110 Kg

1. Gazimagomedov, Gazimagomed (RUS)
2. Pushkar, Andriy (UKR)
3. Puscasu, Ioan (ROM)
4. Yankovski, Aliaksndr (BLR)
5. Kisov, Plamen (BUL)
6. Glowacki, Slawomir (POL)
7. Mnatsakanyan, Tigran (ARM)
8. Skalski, Marcin (POL)
9. Tesarik, Dusan (CZE)
10. Michalicka, Juraj (SVK)
11. Masic, Antonio (CRO)
12. Karkuzaev, Georgiy (RUS)
13. Kirilenko, Dzmitry (BLR)



Naiset Oikea -50 Kg

1. Coskun, Deniz (TUR)
2. Yalcinkaya, Seval (TUR)
3. Halfina, Julia (RUS)
4. Shapavalava, Larisa (BLR)
5. Abromovich, Natalia (BLR)
6. Urazgildeeva, Venera (RUS)
7. Goncharenko, Anastasiya (UKR)
8. Mielczarek, Malgorzata (POL)

Naiset Oikea -55 Kg

1. Donmez, Arzu (TUR)
2. Albegova, Diana (RUS)
3. Nyberg, Sarah (SWE)
4. Ilyusyna, Viktoria (UKR)
5. Volkova, Alina (RUS)
6. Tykhonovych, Larysa (UKR)
7. Konovkova, Elena (BLR)
8. Maroz, Volha (BLR)

Naiset Oikea -60 Kg

1. Larina, Ekaterina (RUS)
2. Gabueva, Luisa (RUS)
3. Debnarova, Lucia (SVK)
4. Reisek, Fia (SWE)
5. Zvyuginceva, Iryna (UKR)
6. Bolin Thysell, Klara (SWE)
7. Ostrowska, Malgorzata (POL)
8. Karpenko, Aliaksandra (BLR)
9. Vojtkova, Lenka (CZE)
10. Terpelova, Olga (UKR)
11. Shibun, Marina (BLR)


Naiset Oikea -65 Kg

1. Gladkaja, Irina (RUS)
2. Andersson, Heidi (SWE)
3. Backman, Sarah (SWE)
4. Shitina, Alina (RUS)
5. Donmez, Elvan (TUR)
6. Masalskay, Alesia (BLR)
7. Andreuchuk, Aliaksandra (BLR)

Naiset Oikea -70 Kg

1. Makeeva, Irina (RUS)
2. Gagieva, Madina (RUS)
3. Golubeva, Alina (UKR)
4. Mochalova, Kateryna (UKR)
5. Laituri, Pirjo (SWE)

Naiset Oikea -80 Kg

1. Vaitkute, Egle (LTU)
2. Gabakova, Vicka (RUS)
3. Lvova, Anastasiya (RUS)
4. Ogren, Madelen (SWE)
5. Batmaz, Ayse (TUR)

Naiset Oikea +80 Kg

1. Cingule, Zanna (LAT)
2. Gonul, Nurcihan (TUR)
3. Tikhonova, Svetlana (RUS)
4. Khamidullina, Liliya (RUS)



Miehet Masters Oikea -70 Kg

1. Ceder, Ronny (SWE)
2. Averin, ARthur (RUS)
3. Taranenko, Mykola (UKR)
4. Bolotin, Genady (UKR)
5. Galiullin, Ravil (RUS)

Miehet Masters Oikea -80 Kg

1. Dzisiak, Vladyslav (UKR)
2. Morsuev, Nikolay (RUS)
3. Simonenko, Michail (RUS)
4. Filippov, Andriy (UKR)
5. Nersisyan, Davit (ARM)
6. Mirzakuliyev, Javid (AZE)

Miehet Masters Oikea -90 Kg

1. Mosolov, Andrey, RUS)
2. Paliskis, Romutis (LTU)
3. Mamedov, Oktaj (RUS)
4. Symeon, Efstathios (GRE)
5. Cirponis, Ainars (LAT)





Miehet Masters Oikea -100 Kg

1. Moiseyev, Ihor (UKR)
2. Gurchiani, Erekle (GEO)
3. Zoloev, Mairbek (RUS)
4. Kuzmin, Sergiy (UKR)
5. Nikulin, Andrey (RUS)
6. Buehler, Urlich (SUI)
7. Mikelionis, Vydas (LTU)
8. Kocak, Atile (TUR)

Miehet Masters Oikea +100 Kg

1. Rudenko, Taras (RUS)
2. Mazurenko, Igor (POL)
3. Chernushenko, Vitaliy (UKR)
4. Yavir, Serhiy (UKR)
5. Suhomlinov, Vyacheslav (RUS)
6. Poole, Richard (UK)



Naiset Masters Oikea -60 Kg

1. Johansson, Ann (SWE)
2. Orehova, Olga (RUS)
3. Mosolova, Natalia (RUS)

Naiset Masters Oikea -70 Kg

1. Onanova, Tatyana (RUS)
2. Laituri, Pirjo (SWE)
3. Odintseva, Lidiya (UKR)

Naiset Masters Oikea -80 kg

1. Borovinskaja, Larisa (RUS)
2. Chashkina, Lyudmila (RUS)

Naiset Masters Oikea +80 kg

1. Boldyreva, Rimma (RUS)



Miehet Grand Masters Oikea -75 Kg

1. Strelnikov, Nikolay (RUS)
2. Zaytsev, Victor (RUS)
3. Ibrahimov, Muslum (AZE)
4. Iermolenko, Valentyn (UKR)
5. Podgorski, Wieslaw (POL)

Miehet Grand Masters Oikea -90 Kg

1. Mamedov, Oktaj (RUS)
2. Stusek, Jaroslav (CZE)
3. Pozdnyakov, Alexander (RUS)

Miehet Grand Masters Oikea +90 Kg

1. Gurbanov, Minabadin (AZE)
2. Golovchenko, Valeriy (UKR)
3. Stepanov, Vladimir (RUS)
4. Prokhorov, Petr (RUS)
5. Gralak, Stanislaw (POL)
6. Krolik, Konstanty (POL)



Miehet Juniorit Oikea -50 Kg

1. Sabitov, Andrey (RUS)
2. Aghayev, Roman (UKR)
3. Porozhniak, Denis (UKR)
4. Uzdenov, Harul (RUS)

Miehet Juniorit Oikea -55 Kg

1. Mastanov, Ramik (RUS)
2. Halikov, Magomed-Salam (RUS)
3. Adamyam, Ashot (ARM)
4. Syzonets, Andriy (UKR)
5. Kavalenka, Evgeniy (BLR)
6. Burya, Olexandr (UKR)

Miehet Juniorit Oikea -60 Kg

1. Tsereteli, Nikolozi (Georgia)
2. Spasjuk, Svjatoslav (RUS)
3. Doronin, Sergey (RUS)
4. Selman Firinci, Muharrem (TUR)
5. Vydrenkov, Vladyslav (UKR)
6. Saroyan, Razmik (ARM)
7. Sliwinski, Dominik (POL)


Miehet Juniorit Oikea -65 Kg

1. Akhpolov, Soslan (RUS)
2. Dzitiev, Hetag (RUS)
3. Lapshyn, Oleh (UKR)
4. Nesterenko, Dzmitry (BLR)
5. Derevenskiy, Yaroslav (UKR)
6. Azizbeyli, Nadir (AZE)
7. Petrauksas, Tadas (LTU)
8. Musial, Damian (POL)
9. Semercioglu, Azmi (TUR)

Miehet Juniorit Oikea -70 Kg

1. Abdullaev, Zalimhan (RUS)
2. Dimitrov, Plamen (BUL)
3. Jamilov, Rais (RUS)
4. Tavartkiladze, Otar (GEO)
5. Kashenia, Dzmitry (BLR)
6. Turkolmez, Ugur (TUR)
7. Klapec, Denis (POL)


Miehet Juniorit Oikea -80 Kg

1. Hasanov, Magomet (RUS)
2. Kakabadze, Merab (GEO)
3. Demechenko, Oleksandr (UKR)
4. Chigir, Sergey (RUS)
5. Caglar Idiguk, Saban (TUR)
6. Carlsson, Johan (SWE)
7. Beridze, Vakhtang (GEO)
8. Dreiska, Ansis (LAT)
9. Klein, Radek (CZE)
10. Bizhko, Vitaly (UKR)

Miehet Juniorit Oikea +80 Kg

1. Shevhenko, Alexander (RUS)
2. Gurbanov, Rustam (AZE)
3. Hambekov, Denis (RUS)
4. Solyanyk, Serhiy (UKR)
5. Kaloyan, Tymbev (BUL)
6. Myronovych, Oleg (UKR)
7. Ertem, Arif (TUR)
8. Sutkaitis, Mindaugas (LTU)



Naiset Juniorit Oikea -45 Kg

1. Baeva, Milana (RUS)
2. Tikhonov, Christina (RUS)
3. Bugai, Diana (UKR)
4. Hariponchuk, Svitlana (UKR)
5. Sliwinska, Karolina (POL)

Naiset Juniorit Oikea -50 Kg

1. Goncharenko, Anastasiya (UKR)
2. Kiraz, Esra (TUR)
3. Fomina, Christina (RUS)
4. Lastovenko, Krystyna (UKR)
5. Dzhikaeva, Christina (RUS)
6. Szuster, Jolanta (POL)

Naiset Juniorit Oikea -55 Kg

1. Tsagolova, Karina (RUS)
2. Bahareva, Marina (RUS)
3. Leskiviciute, Rasa (LTU)
4. Pylypenko, Liliya (UKR)
5. Majute, Monika (LTU)
6. Brykailo, Tetiana (UKR)
7. Kwiatkowska, Natalia (POL)
7. Bulash, Nadzegda (BLR)

Naiset Juniorit Oikea -60 Kg

1. Kultjapkina, Elena (RUS)
2. Bolin Thysell, Klara (SWE)
3. Lagkueva, Diana (RUS)
4. Gunacti, Sevim (TUR)
5. Kovalek, Viktoria (BLR)
6. Terpelova, Olga (UKR)
7. Ziarkiewicz, Patrycja (POL)

Naiset Juniorit Oikea -70 Kg

1. Kabisova, Diana (RUS)
2. Karaeva, Dzerassa (RUS)
3. Jonkute, Julita (LTU)
4. Aksoy, Seyma (TUR)

Naiset Juniorit Oikea +70 Kg

1. Fedoseyeva, Valentine (RUS)
2. Chernova, Natalia (RUS)
3. Cebeci, Zeynep (TUR)



Miehet Liikuntarajoitteiset
Oikea -60 Kg


1. Vyatkin, Sergey (RUS)
2. Yildiz, Emre (TUR)
3. Rabinovich, Konstantin (RUS)
4. Sterev, Dimitar (BUL)
5. Gralak, Maciej (POL)
6. Kaya, Mehmet (TUR)

Miehet Liikuntarajoitteiset
Oikea -75 Kg


1. Bratchenia, Viktor (BLR)
2. Nurudinov, Omar (RUS)
3. Yuksel, Nurettin (TUR)
4. Samarin, Vyacheslav (RUS)
5. Peychev, Marin (BUL)
6. Tarasenko, Roman (UKR)
7. Kuropata, Sergiy (UKR)
8. Laptseu, Aliakse (BLR)
9. Seven, Gokhan (TUR)

Miehet Liikuntarajoitteiset
Oikea -90 Kg


1. Mamedov, Ruslan (RUS)
2. Urhun, Yasin (TUR)
3. Kruglikov, Roman (RUS)
4. Yadin, Omer (TUR)
5. Pysmak, Artem (UKR)
6. Poroshyn, Oleksandr (UKR)

Miehet Liikuntarajoitteiset
Oikea +90 Kg


1. Dinleyici, Mustafa (TUR)
2. Ayce, Surekyya (TUR)
3. Mylenkyy, Oleksander (UKR)
4. Jusupaliev, Jusup (RUS)
5. Krolik, Konstanty (POL)
6. Nasrullaev, MAgomed (RUS)
7. Kravchun, Oleksandr (UKR)
8. Juhnevics, Janis (LAT)



Naiset Liikuntarajoitteiset
Oikea -60 Kg


1. Januto, Natalia (RUS)
2. Uzulmez, MAcide (TUR)
3. Kuznetsova, Svetlana (RUS)
4. Avtuchovi, Simona (LTU)

Naiset Liikuntarajoitteiset
Oikea +60 Kg


1. Bunina, Olga (RUS)
2. Borosovkina, Angelina (RUS)
3. Saltan, F.Eda (TUR)