Arm Massacre 3.10.2009 Tampere


Miehet Vasen -70 kg

1. Kimmo Ojala
2. Ville Mutikainen
3. Olli Lintamo
4. Leif Ojala
5. Jussi-Pekka Mäntymaa
6. Antti-Jaakko Yli-Ketelä
7. Arto Tirronen
8. Ville Heinonen
9. Olli Salpakoski
10. Toni Heinonen

Miehet Vasen -80 kg

1. Joni Kormano
2. Esa Huikkola
3. Janne Tammi
4. Sami Putkisaari
5. Lasse Luukinen
6. Matti Savolainen
7. Kai Paakkanen
8. Jarmo Stoor
9. Kimmo Ojala

Miehet Vasen -90 kg

1. Jussi Koskinen
2. Tero Kivisaari
3. Juha Salminen
4. Tero Hyvönen
5. Olli Lintamo
6. Jarmo Stoor
7. Henri Lotvonen
8. Esa Huikkola
9. Jari Liikanen
10. Tomi Pirttijoki

Miehet Vasen -100 kg

1. Jussi Koskinen
2. Juha Mikkonen
3. Jukka Jyränen
4. Juha Salminen




Miehet Vasen -110 kg

1. Juha Mikkonen
2. Tero Oravasaari
3. Sakari Suokko


Miehet Vasen +110 kg

1. Ville Mutikainen
2. Miikka Soinila
3. Tero Hyvönen
4. Ville Tirronen












Naiset Vasen -65 kg

1. Erika Ketola
2. Satu Hiltunen
3. Krista Heinonen
4. Jessica Grynngärds

Naiset Vasen +65 kg / Avoin

1. Bettina Hell
2. Erika Ketola
3. Satu Hiltunen
4. Krista Heinonen
5. Jessica Grynngärds



Liikuntarajoitteiset Vasen Avoin

1. Pete Aho
2. Olli Salpakoski



Juniori Pojat Vasen -80 kg
(s. 1991 tai myöhemmin)


1. Ville Heinonen
2. Toni Heinonen
3. Joel Loukko

Juniori Pojat Vasen +80 kg
(s. 1991 tai myöhemmin)


1. Joni Kormano
2. Ville Heinonen
3. Joel Loukko
4. Toni Heinonen



Miehet Oikea -70 kg

1. Ville Mutikainen
2. Jussi-Pekka Mäntymaa
3. Kimmo Ojala
4. Olli Lintamo
5. Ville Heinonen
6. Antti-Jaakko Yli-Ketelä
7. Arto Tirronen
8. Leif Ojala
9. Toni Heinonen
10. Olli Salpakoski

Miehet Oikea -80 kg

1. Janne Tammi
2. Joni Kormano
3. Lasse Luukinen
4. Sami Putkisaari
5. Esa Huikkola
6. Kimmo Ojala
7. Kai Paakkanen
8. Jarmo Stoor
9. Matti Savolainen

Miehet Oikea -90 kg

1. Jussi Koskinen
2. Juha Salminen
3. Joni Kormano
4. Tero Kivisaari
5. Tero Hyvönen
6. Jukka Surakka
7. Tomi Pirttijoki
8. Esa Huikkola
9. Henri Lotvonen
10. Jari Liikanen

Miehet Oikea -100 kg

1. Jouni Turpeinen
2. Jussi Koskinen
3. Lasse Luukinen
4. Juha Salminen
5. Anssi Ainali
6. Jukka Jyränen
7. Juha Mikkonen

Miehet Oikea -110 kg

1. Sakari Suokko
2. Jouni Turpeinen
3. Juha Mikkonen
4. Tero Oravasaari

Miehet Oikea +110 kg

1. Ville Mutikainen
2. Miikka Soinila
3. Joel Loukko
4. Ville Tirronen

Miehet, Oikea Avoin (28 kilpailijaa)

1. Juha Salminen (Voitoin 2-1 finaalissa)
2. Jukka Surakka
3. Jussi-Pekka Mäntymaa
4. Joni Kormano
5. Tero Kivisaari
6. Sami Putkisaari



Naiset Oikea -65 kg

1. Satu Hiltunen
2. Erika Ketola
3. Krista Heinonen
4. Jessica Grynngärds

Naiset Oikea +65 kg / Avoin

1. Satu Hiltunen
2. Bettina Hell
3. Erika Ketola
4. Krista Heinonen
5. Jessica Grynngärds



Liikuntarajoitteiset Oikea Avoin

1. Pete Aho
2. Olli Salpakoski



Juniori Pojat Oikea -80 kg
(s. 1991 tai myöhemmin)


1. Ville Heinonen
2. Joel Loukko
3. Toni Heinonen

Juniori Pojat Oikea +80 kg
(s. 1991 tai myöhemmin)


1. Joni Kormano
2. Ville Heinonen
3. Joel Loukko
4. Toni Heinonen