Suomen Kädenvääntöliitto, Finnish Armsport Association Ry
SKVL
—  Pääsivu
—  Seurat
—  Tuomarit
—  Yhteystiedot

—  Lisenssi & vakuutus

—  Liiton säännöt
—  Lajisäännöt
—  Tuomarin käskyt
—  Historia
—  Ranking
—  Linkkejä

Kilpailut
—  Tulevat kilpailut
—  Tulokset
—  Suomi Cup 2017
—  Suomi Cup 2015
—  Suomi Cup 2013
—  Suomi Cup 2012
—  Suomi Cup 2010

Multimedia
—  Kuvia
—  Videoita


















Ranking-lista

Päivitetty: 5.7.2017

Suomen Kädenvääntöliitto, Finnish Armsport Association Ry:n virallista ranking-listaa ylläpitää Ville Mutikainen. Listaa päivitetään kilpailuiden ja haasteotteluiden jälkeen.

Ranking lista PDF-muodossa / Ranking list in PDF format

Naiset Vasen -65 kg

1. Erika Ketola (Jurva)
2. Satu Eerola (TKT)
3. Ida Kronkvist (Tapin Talli)
4. Miia Korpela (Vähäkyrö)
5. Nikoliina Saari (Esse)


Naiset Vasen +65 kg

1. Piritta Hannukari (Raahe)
2. Veera Miettunen (TKT)
3. Päivi Heininen (Jurva)
4. Anni Alakylmänen (OlsTa)
5. Iida Siro (TKT)


Naiset Vasen Avoin

1. Erika Ketola (Jurva)
2. Piritta Hannukari (Raahe)
3. Veera Miettunen (TKT)
4. Satu Eerola (TKT)
5. Päivi Heininen (Jurva)


Miehet Vasen -70 kg

1. J-P Mäntymaa (TKT)
2. Mikko Kaunisto (Vähäkyrö)
3. Dmitrij Jakovlev (TKT)
4. Juho Vartiainen (Järvenpää)
5. Kim Uusitalo (Jurva)


Miehet Vasen -80 kg

1. Ville Heinonen (TKT)
2. Joni Kormano (Power Bull)
3. Pasi Kunnari (Team Naskali)
4. Ari Mattila (Vaasa)
5. Niko Eerola (TKT)


Miehet Vasen -90 kg

1. Jaakko Kinnunen (HAK)
2. Matti Savolainen (Power Bull)
3. Marko Karppinen (Järvenpää)
4. Anssi Ainali (Rautio)
5. Juha Salminen (Mansen Voima)


Miehet Vasen -100 kg

1. Matti Marjomaa (OlsTa)
2. Simo Varis (North Karelia)
3. Topi Juvonen (HAK)
4. Tero Kivisaari (Rautio)
5. Håkan Fors (Tapin Talli)


Miehet Vasen +100 kg

1. Juha Savolainen (Power Bull)
2. Jussi Nieminen (TKT)
3. Kimmo Kurtti (OlsTa)
4. Antero Viikki (TKT)
5. Aleksi Vihonen (HAK)


Miehet Vasen Avoin

1. Juha Savolainen (Power Bull)
2. Matti Marjomaa (OlsTa)
3. Simo Varis (North Karelia)
4. Topi Juvonen (HAK)
5. Jussi Nieminen (TKT)
6. Kimmo Kurtti (OlsTa)
7. Jaakko Kinnunen (HAK)
8. Matti Savolainen (Power Bull)
9. Antero Viikko (TKT)
10. Marko Karppinen (Järvenpää)



Naiset Oikea -65 kg

1. Ida Kronkvist (Tapin Talli)
2. Erika Ketola (Jurva)
3. Satu Eerola (TKT)
4. Miia Korpela (Vähäkyrö)
5. Kiia Suurnäkki (Skip Team)


Naiset Oikea +65 kg

1. Piritta Hannukari (Raahe)
2. Anni Alakylmänen (OlsTa)
3. Päivi Heininen (Jurva)
4. Veera Miettunen (TKT)
5. Alexandra Asplund (Esse)


Naiset Oikea Avoin

1. Piritta Hannukari (Raahe)
2. Anni Alakylmänen (OlsTa)
3. Ida Kronkvist (Tapin Talli)
4. Erika Ketola (Jurva)
5. Veera Miettunen (TKT)


Miehet Oikea -70 kg

1. J-P Mäntymaa (TKT)
2. Dmitrij Jakovlev (TKT)
3. Juho Vartiainen (Järvenpää)
4. Arto Kahila (Team Naskali)
5. Kim Uusitalo (Jurva)


Miehet Oikea -80 kg

1. Janne Kunnari (Team Naskali)
2. Lasse Luukinen (OlsTa)
3. Ville Heinonen (TKT)
4. Ari Mattila (Vaasa)
5. Joni Kormano (Power Bull)


Miehet Oikea -90 kg

1. Juha Salminen (Mansen Voima)
2. Kristian Uusitalo (Power Bull)
3. J-P Lukkarila (OlsTa)
4. Matti Savolainen (Power Bull)
5. Harri Kumpulainen (Järvenpää)


Miehet Oikea -100 kg

1. Simo Varis (North Karelia)
2. Jukka Surakka (North Karelia)
3. Topi Juvonen (HAK)
4. Matti Marjomaa (OlsTa)
5. Janne Kelkka (Skip Team)


Miehet Oikea +100 kg

1. Kimmo Kurtti (OlsTa)
2. Juha Savolainen (Power Bull)
3. Jouni Puumala (Vähäkyrö)
4. Tero Saarinen (Power Bull)
5. Matti Varis (North Karelia)


Miehet Oikea Avoin

1. Kimmo Kurtti (OlsTa)
2. Simo Varis (North Karelia)
3. Juha Savolainen (Power Bull)
4. Juha Salminen (Mansen Voima)
5. Jouni Puumala (Vähäkyrö)
6. Tero Saarinen (Power Bull)
7. Jukka Surakka (North Karelia)
8. Matti Varis (North Karelia)
9. Topi Juvonen (HAK)
10. Matti Marjomaa (OlsTa)



Tulevat kilpailut:

  • 2-11.9.2017
    MM-Kilpailut, Unkari

  • 30.9.2017
    Suomi Cup, Oulu

  • 27-28.10.2017
    Nordic Open, Suomi

    Lisätiedot kilpailuista







  • Copyright © 2017 Suomen Kädenvääntöliitto, Finnish Armsport Association Ry. All rights reserved.